Плиска и две шуменски села без вода
23 юни 2026 | 13:13
С нарушено подаване на вода са днес абонатите в две села в Шуменска област – Средня и Градище. Това става ясно от съобщение в сайта на ВиК. Причината е в аварийни дейности на съоръжения на „Енерго-про“. Според предварителната информация очакванията са водата в двете населени места да бъде пусната до 17 ч.
Минути преди 13 ч. във Фейсбук профила на Плиска е публикувана информация, че градът временно е без вода заради присъединяване на нов абонат. Очаква се подаването да бъде пуснато до час, гласи съобщението.