Доброволци събраха 25 т отпадъци от Тежкия полк
Над 25 тона земна маса, както и различни видове отпадъци са събрани по време на доброволческата кампания за почистване на Тежкия полк. Акцията, организирана от Община Шумен, се проведе в събота (20 юни) и в нея се включиха над 250 души – деца, младежи и възрастни, скаути, представители на доброволни формирования, на спортни клубове, институции и организации, на общинската администрация.
Обработените площи са около 15 000 кв. м, а територията, на която с моторни триони са изрязани дървесна и храстовидна растителност, е 1 000 кв. м. От нарязаната дървесина за вторична употреба ще бъдат използвани около 2 тона.
През изминалите седмици от общинското предприятие „Благоустройство и комунално стопанство“, със съдействието на фирма „Автомагистрали – Черно море“ извършваха машинно премахване на опасни дървета и инвазивни растителни видове.
Дейностите по почистване на терена са част от подготовката за бъдещото му обособяване като парк за спорт, отдих и свободно време.
В момента текат процедури по обследване на сградата на бившата спортна зала и тренировъчния басейн, разположени на терена. Подготвя се и обществена поръчка за премахване на старите и опасни сгради, които не могат да бъдат използвани. Те вече са обозначени и обезопасени, а достъпът до тях е ограничен, уточняват от Общината.