Без промени в паркирането до ДКЦ 1

Без промени в паркирането до ДКЦ 1

Без промени в паркирането до ДКЦ 1

60-те минути безплатен престой на паркинга пред Диагностично-консултативния център 1 в Шумен ще се запазят. Периодът без заплащане няма да се намалява нито на 10 минути, както предложиха от общинската администрация, нито на 30 минути, за което настояха от Постоянната комисия „Териториално развитие, селищно устройство, транспорт и безопасност на движението“. Това стана ясно на днешното заседание на Общинския съвет.

Докладната на кметския екип се разглежда за втори път в сесийна зала. От администрацията смятат, че ако времето за безплатен престой се намали до 10 минути, ще се осигури по-добър и лесен достъп до услугите на Новата поликлиника и ще се облекчи движението в района.

Пламен Петков заяви, че подкрепя предложението, като настоя да се следи дали мярката ще доведе до търсения ефект и ако това не се случи, впоследствие да се внесат нови предложения за промени.

Ивайло Илиев потвърди предложението си за запазване на безплатния престой от 1 час, но само за ползватели на услугите в ДКЦ 1, като заяви, че има технически възможности да се доказва кой с каква цел използва паркинга.

Стоян Стоянов предложи да се въведе тестов период с вдигане на бариерата. Борислав Костов допълни, че при премахване на бариерата ще се освободят още няколко места в паркинга, които сега не се ползвали заради поставената камера.

Владимир Йолов настоя да се измести стоянката на такситата, а таблото с информация за това дали има свободни места в паркинга да не изнесе много преди самата бариера, за да може шофьорите да знаят дали изобщо си струва да чакат за влизане в паркинга.

Евгения Леополдова заяви, че проблемите със задръстванията в района се дължат и на бусовете, които зареждат търговските обекти в близост. Тя настоя за по-строг контрол за спазването на часовете, в които има право да се извършва тази дейност.

Светлозар Начев също настоя за засилен контрол. Според него през последните седмици явно органите на МВР си вършат работата и глобяват заради паркиране след забранителния знак, тъй като дори в пикови часове задръствания почти нямало.

Въпреки направените предложения заместник-кметът Николай Колев, че администрацията поддържа докладната във вида, в който е внесена, а именно с безплатен престой от само 10 минути, тъй като според него всякакви други компромисни варианти ще попречат на търсения с предложението ефект.

При гласуването на текста за 10 минути безплатен престой имаше 16 „за“, 8 „против“ и 12 „въздържал се“, а предложението за 30 минути безплатно паркиране събра 19 гласа „за“, 2 „против“ и 17 „въздържал се“.

Така на практика промяна в организацията на работа на паркинга до Новата поликлиника поне на този етап няма да има.

lazartodorov.bg banner image