Регионален образователен форум в СУ „Трайко Симеонов“
Средното училище „Трайко Симеонов“ е домакин на регионалния форум „Социално и емоционално учене за развитие на компетенции и благополучие на личността“. Събитието се открива от 10 ч. днес (24 юни) в Актовата зала на учебното заведение и ще продължи три дни. То се организира по националната програма „Иновации в действие“ на Министерството на образованието и науката.
Форумът ще събере на едно място представители на национални, регионални и местни институции, университетската общност, образователни експерти, директори, педагогически специалисти, ученици и партньорски организации от четири области на Североизточния регион – Варна, Добрич, Търговище и Шумен.
В програмата са включени дискусионни панели, посветени на социалното и емоционалното учене, иновациите в образованието, психичното благополучие, приобщаващото образование и развитието на компетентности у учениците. Ще бъдат представени иновативни педагогически практики от училища и образователни институции от Шумен, Варна, Добрич, Търговище, Попово, Каварна, Велики Преслав, Смядово, Нови пазар, Венец, Тервел.
Основната цел на събитието е да се създаде пространство за професионален обмен, споделяне на успешни практики и развитие на модерно образование, което поставя в центъра личността, благополучието и цялостното развитие на всяко дете.